| anonim_4396 a întrebat:

Zilele trecute am vazut al TV o gainusa pufoasa de care m-am "indragostit". E vorba de rasa numita matase japoneza. Gainusele nu au pene, ci corpul lor e acoperit cu puf asemănător cu cel al pisicilor birmaneze. Stiu ca e micuta, nu creste ca celelalte pasari de curte. Vreau sa intreb pe cunoscatori daca acestea fac galagie mare, daca cotcodacesc, piuie etc. Eu stau la bloc, am o colivie enorma, terasa enorma... dar ma ingrijoreaza sa nu afle vecinii... si puii astia sa ma tradeze. Eu iubesc mult pasarile, nu le tin pentru mancare, afaceri etc. Ci de drag! Astept raspunsuri concrete, pe net n-am gasit cat sunt de cuminti sau galagioase. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| corinusdeplus a răspuns:

Buna,nu am reusit altfel sa comunic cu tine,cred ca ai setat ceva ce nu permite. Legat de termometru pe desktop:dai click dreapta pe desktop,selectezi gadgets,alegi soarele(weather),dai la setari(cheia),modifici orasul care la mine era de exemplu new york in orasul unde locuiesti tu, modifici daca vrei in grade celsius, dai cautare si cand ti-l gaseste dai ok. Sper ca te-am ajutat cat de cat si mersi pentru cuvintele dragute.

3 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

ORICE pasăre este gălăgioasă în felul ei! Nu vreau să-ţi tai elanul dar cu siguranţă la blog se va auzi o "mătase japoneză) bunicii mei aveau aşa ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O colivie enorma, tot colivie ramane! Nu e bine sa bagam animalele intr-un spatiu restrans, fara a avea posibilitatea sa exploreze.Si mie imi plac tigri, o cusca imi pot face dar e vorba de libertatea lui si nu imi pot satisface curiozitatile tinand un animal in cusca.

| samarghitan a răspuns:

Sunt niste pasari superbe am si eu mai multe, sunt multe culori albe, galben, albastu. cauta pe situ www.sunphoto.ro da cautare la matase japoneze si gasesti o multime