| Camelia85 a întrebat:

Buna ziua, am achiziționat acum o săptămână un papagal marele Alexander si nu stiu daca e normal sa-si ronțăie cusca. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Inseamna ca nu ii place in captivitate si vrea afara. Daca nu e obisnuit cu tine sa vina pe mana, mai bine nu il scoti din colivie ca nu o sa reusesti sa il mai prinzi apoi. In momentul de fata ce poti face este sa il imblanzesti usor si cand e pregatit, sa iasa sa zboare

| Camelia85 explică (pentru AdelinaC):

L-am scos 3 dimineti cate 2 ore.azi de exemplu a intrat singur.

3 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

Cumpara i un lemn, sunt niste chestii speciale din os de sepie in care sa dea cu ciocul.E papagal si e normal sa muste sau sa dea cu ciocul in chestii.

| Camelia85 explică (pentru florin926481f):

I-am luat dar nu l baga în seama. jucarii de asemenea le-a stricat pe toate mai puțin pe cele care deja le avea în cusca când l-am cumpărat. Si încă ceva unde pot găsi un veterinar pentru papagali.