| migaste a întrebat:

Buna ziua, am gasit un pui care, probabil era la lectii de zbor, nu stie inca sa zboare. A cazut din cuib, dar nu stiu unde e cuibul. L-am luat pentru ca era cazut intr-o zona cu multe pisici. Nu pare bolnav, dar inca e speriat. E pe jos in dormitor pentru ca am 2 pisici. Nu stiu daca trebuie sa il hranesc sau la varsta lui mananca singur. Ce pot face pentru el? Multumesc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu contează dacă nu si-a terminat lectiile de zbor.Dă-i să manance hrană umedă si dacă e golaș ii vor creste pene si va putea zbura.

| NisipLaMare a răspuns:

Vezi daca este preo pasare in apropiere poate cauta puiul.
Depinde de pasare. Poate manca Insecte uscate/vii sau rame viermisori.
Sa nu NU ii dai paine sau alte grâne procesate.
Totusi trebuie sa ai grija la transmiterea bolilor pasare-om. Poate avea chiar si paduchi.
Uneori trebuie sa lasi Natura sa isi faca felul.