| raulb18 a întrebat:

Am luat un pui de ciobanesc german. Catelul are 5 saptamani si nu a fost vaccinat si nici deparazitat pana acum. I-a fost data azi pastila de deparazitare si dupa ce am ajuns acasa la distanta de cateva ore acesta a eliminat viermi. Este bine, si-a facut efectul pastila sau ar trebui sa imi fac griji?

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cu siguranta si-a facut treaba pastila dar din cate stiu eu nu vei putea sa ii faci vaccinul pana nu se curata de tot, cred ca va trebui repetata deparazitarea la un interval de timp, intrebi veterinarul si te va lamurii

| GabyT10 a răspuns:

Sa-ti traiasca blanosul.Este foarte bine ca a eliminat, va mai elimina si in zilele urmatoare.Fa-i rapel la deparazitare peste 7 zile, la 2 zile dupa rapel, du-l si fa-i primul vaccin.Deparazitarea interna se face cu 2 zile inainte de fiecare vaccin.