| Mirabela_Maria_1985 a întrebat:

Bună ziua! Am o cățelușa de 9 luni și seara o scot in balcon să doarmă. Anul asta o sa ii bag și calorifer să fie cald. Problemă este că a doua zi miroase f urat! Ce pot face sa nu mai miroase așa urât!? Aerisesc fara sita dar mirosul de urina a ei mă da peste cap. Face pe pled obișnuit. Există pleduri speciale să rețină mirosul sau soluții ceva? Rog fără răutăți.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie plimbata zilnic, mai ales dimineata. Totodata isi face si nevoile. Asa nu iti va mai face pe pledul ăla.
Invata sa cresti un caine daca tot ti l-ai luat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cîinii se cresc la curte nu la bloc unde nu ai conditii, animalele au nevoie de curte sa i si faca nevoile nu in casă

| Emma30555 a răspuns:

Cățelul se scoate afara pentru a su face nevoile, de două ori minim pe zi cel mai corect de trei ori pe zi, se invata de mic, si trebuie sa stea in casa sa doarmă cu tine dacă e cățel de apartament. De ce ti ai mai luat caine dacă nu sti sa te ocupi de el?

| Eireann a răspuns:

Eu cand locuiam la bloc si aveam caine il scoteam la plimbare afara de 5 ori pe zi chiar.
Dar intre timp exista niste covorase absorbante speciale "puppy pads" care teoretic se folosesc cat catelul e prea mic si nevaccinat Inca ca sa il scoti la plimbare. La 9 luni trebuia deja sa stie sa faca doar afara ( si asta invatat de tine, ca nu are de unde stie altfel).