| Mădălina_Iulia_1999_ZJZg a întrebat:

Bună ziua. Am o întrebare. Eu locuiesc la tara. Pisicii mele i-a fost rupt vârful cozii(anul trecut) și de atunci are scurgeri permanente, cu sânge, urat mirositoare, urinează foarte des și foarte puțin de fiecare data. E foarte agitata și nu ma lasă să o mângâi (chiar dacă locuiește cu mine de când s-a născut). Cu toate acestea a rămas gestanta. Azi noapte posibil ca i-a venit sorocul. Dar cred ca a fătat puii morți, eu mai având o pisica care a născut și puii (în număr de 4)au deja 3 saptamani. De dimineață când m-am dus sa vad ce fac micuții, surpriza neplăcută. Nu mai erau acolo în ladita unde au fost timp de 3 săptămâni, iar mama lor era speriata. Revenind la cealaltă pisica. În ladita ei, am găsit 2 pisici morți, iar acum pisica sta în gazon și se curata încontinuu. Îmi puteți da un sfat? E posibil sa fi fătat puii morți? Sau e posibil ca 2 dintre puiuții pisicii mai bătrâne sa fi murit și pe ceilalți 2 sa ii fi ascuns? Ar trebui sa sun medicul veterinar? Ar exista vreun medicament pentru a stopa scurgerile pisicii? Sunt foarte îngrijorată. Mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate să îi fi mâncat ea însăși, dacă erau morți când i-a născut.

Răspuns utilizator avertizat
| florin926481f a răspuns:

Pai uita te la puii morti daca au 3 saptamani sau sunt abia nascuti, la 3 saptamani ar trebui sa le fi dat ochii si sa umble