| umbra09 a întrebat:

Buna ziua am o intrebare legata de pesti de acvariu as dori sa le dau de mancare si alt ceva in afara de hrana de la magazin am luat de 2a feluri nu zic ca nu o mananca numa ca nu le pot da toata viata acea hrana ce leas mai putea da viermi melci ce melci ori ce carne? am 2 pesti betta un caras si un crab chinezesc cred e un peste lung si subtire happy i-am dat la ala mare si viermi de aia de cumparat pentru cand mergi la pesti din cutia aia mica neagra numa mi-e frica sa le mai dau ca poate mor au si ceva praf pe ei mi-e frica sa nu fie otraviti ce le pot da le pot da rame din pamant sau melci sau viermi din pamant sau muste, furnici, goange ce sa le dau ca mi-e frica sa nu fie ceva toxic orce mancare ziceti-mi va rog la betta la caras si la ala mare si la
ala lung va rog mult cel mai bun raspuns are funda

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Am inteles ca sunt si altfel de mancaruri in afara de fulgi,ar trebui sa mergi la un pet-shop,doar acolo te poate lamurii cineva,dar sa mergi undeva, unde chiar se pricepe, nu asa.

Cauta pet-shop unde se vand pesti sunt mai multe sanse sa gasesti acolo cunoscatori.

Ai mei pestuci mananca doar fulgi si le merge foarte bine.(am guppy, xipho, sanitari si niste pesti cu antene dar nu mai stiu cum se numesc)

3 răspunsuri:
| umbra09 explică:

Nu le dai altceva in afara de mancarea aia eu as vrea sa le dau si mancare naturala dar nu stiu ce dati-mi tipuri de melci sau stiu eu morcovi orce ce nu e toxic dati-mi niste nume plizz

| Mihaela1100 a răspuns:

si eu am pesti de acvariu si cand li se tarmina mancarea si mi-e sila sa le iau mancare le dau firimituri de paine