| Tiberiu_Costi_1995 a întrebat:

am o problema foarte mare si nu stiu ce sa fac.
Pisica mea a disparut de acasa de 3 zile, astazi am gasit-o intr-o "padurice" plina de sange si viermi dar inca traia... am curatat-o de viermi insa degeaba. acestia sunt prea multi, ii ies pana si din ochii si gura. Ce sa fac? Cum sa o deparazitez de viermi? Va rog sa-mi dati un raspuns rapid imi e frica sa nu moara, insa lumea spune ca nu o sa moara ca a trait atatea zile acolo si acum am mai curatat-o insa nu deschide ochii, este plina de viermisori. Ce sa fac sa-i omor? Nu pot ajunge la veterinar deoarece stau la tara... va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| RagnarokR a răspuns:

Eventual mergi la o farmacie veterinara si intrebi acolo ce sa faci.

Doamne, nu am mai pomenit asemenea situatii! Doamne ajuta sa scape pisica!

| UnBaiat439 a răspuns:

Te duci la oras la veterinar... Si ce naiba, acolo nu aveti un veterinar?
Du-te la farmacie veterinara, explica ce s-a intamplat si cere o solutie.

| AGreatMan a răspuns:

Vrei sa traiasca? O duci la veterinar. Faci sacrificiul asta sau pisica ta MOARE

| Băă_Luca_1997 a răspuns:

Trebuie sa ajungi la veterinar doar daca te duci la o farmacie de aia de animale si ceri deparazitare de viermi ceva
pastile