| stefistefi1 a întrebat:

Am un Bichon malteze de aproape 3 luni. Acesta doarme ziua câteva ore iar noaptea nu doarme numai pana pe la 4-5. Nu știu cum sa îl fac sa doarmă noaptea, pe timpul zilei nu îl pot lasa sa nu doarmă ca ma prinde cu gura sau ma latră. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Este caine si doarme cat si cand vrea, mai ales ca e mic. Tu crezi ca ce faceai la 3 luni?

| Rocsid a răspuns:

La varsta asta iti recomand sa il lasi sa doarma ca sa se dezvolte frumos..cam asta fac toti puiutii..dorm,mananca si se joaca.
Poti inainte sa te pui la somn sa te joci energic cu el pana vezi ca nu mai poate...si va dormi mai mult..si daca latra si musca lovestel cu ziarul peste fund...chiar daca e caine mic nu are voie sa faca asa ceva.

| Iubescanimalele31 a răspuns:

În timpul Ila in care nu doarme ziua scoate-l afară și obosestel că sa fie obosit in permanenta.
Si mie mi sa întâmplat asta și nu puteam sa dorm noaptea doamnee.