| anonim_4396 a întrebat:

am un ciobanesc caucazian, face 7 luni pe 28 ianuarie.L-am cantarit si are 42 kg as vrea sa stiu daca greutatea este normala,insa am alta problema, nu este rau, cand vine un strain latra putin la el si are chef de joaca mai tot timpul.Ce parere aveti?(eu cred ca e din cauza varstei deoarece el ajunge la maturitate la varsta de 2 ani)DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
| SamuraiX a răspuns:

La 7 luni, desigur, e doar un pui, insa se poate intampla sa ajunga si la 2 ani si sa aiba acelasi comportament, depinde de educatie si de mediul in care a crescut... Exista cursuri speciale de dresaj pentru cainii de paza. Tu nu te speria, sa-l inveti sa fie agresiv e usor, mai greu e sa-l educi sa fie teritorial (agresiv doar pe teritoriul sau).

Răspuns utilizator avertizat