| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, am un pui de pisica, m-am jucat cu el și am văzut ca are ceva in ochi ceva lichid un fel de mâzga, urdori nu știu ce erau dar era lichid, l-am șters, iar după a început sa ii curgă ambii ochi, ar trebui sa ma duc cu el la veterinar? Acum câteva zile i se umflase ochiul și se făcuse rosu cel in care avea mâzga acea

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Posibil are o infectie oculara.
Se rezolva cu tratament.
Sterge-l cu comprese sterile cu ser fiziologic, sa nu ii dai la ochisori cu spirt sau apa oxigenata.
Daca nu ai finante de veterinar du-te macar la o farmacie veterinara si cere ceva, eventual fa-i o poza pisicului si ii arati doamnei de acolo.

| Davidaks13hje a răspuns (pentru alina2k18):

Am fost cu el la veterinar atunci, mi s-a spus ca așa fac puii de pisica și mi-a dat niște picături, acum este perfect sănătos?

| Davidaks13hje a răspuns (pentru Davidaks13hje):

Acum este perfect sănătos *****!

7 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Este evident din tot ce ai relatat ca are probleme. Te rog sa-l duci cat mai repede, astazi daca se va putea, la veterinar!

| Davidaks13hje a răspuns (pentru Sophieka):

O sa îl duc mâine cel mai probabil ca ma simt rău, am fost sa ii dau de mâncare și am văzut ca ii mai curgeau ochii

| Sophieka a răspuns (pentru Davidaks13hje):

Si pisicul se simte rau... Sper sa va rezolvati problemele! Numai bine!

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Da. Mergi cat mai rapid. Daca i se umflase si se facuse rosu ochiul iar dupa a inceput sa curga o mazga poate fi ceva mai grav. Multa sanatate puiului de pisica! (si tie, desigur)

| Davidaks13hje a răspuns (pentru rosessunflowersandlillies):

Multumesc, sănătate va doresc și dumneavoastră! Sa speram ca pisica se ca face bine!