| EnescuAnamaria1234 a întrebat:

Buna ziua,

Am un pui de randunica care a zburat din cuib s-a asezat pe gard si de 3 ore sta acolo, nu mai zboara de parca ii e frica. Parintii sunt in preajma, dar nu vreau sa stau prea mult langa el sa il stresez, insa mi-e frica sa nu ajunga pisicile la el...Ce fac, cuibul lui e in garaj, mi-e sa nu il paraseasca daca il duc la loc in cuib. Ajutor!

4 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Da telefon la un veterinar...
din cate stiu eu, daca pui mana pe el, nu mai poti sa il pui inapoi in cuib, pentru ca parintii nu il mai accepta (ceva de gen mirosul tau ajunge pe el)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lasa-l in pace! Toate pasarile stiu ce au de facut dar la inceput sunt mai fricoase.

| florin926481f a răspuns (pentru Zuzu1991):

Chestia asta nu cred ca se aplica la pasari, sau cel putin nu la toate speciile, eu am crescut un pui de vrabie pe care l am gasit in curte unde il si tineam ziua si la un moment dat a venit o vrabie care canta si nu mai pleca asa ca i-am dat dumul si au zburat impreuna, probabil era mama lui.Totusi nu cred ca era vrabie ca avea cateva pene de culoare galbena dar nu stiu ce ar putea fi asa ca i-am zis vrabiehappy

| CodrutElian1990 a răspuns:

Aseaza-l la loc in cuib.