| GiuliaMariaaa a întrebat:

Bună ziua!
Azi, când eram pe afara, câinele meu a prins un porumbel. Nu l-a lovit, dar am observat că acel pui avea ochii umflați și lipiți.
M-am dus la unchiul meu care locuiește lângă casa mea și mi-a spus că este al lui, dar când l-am întrebat de ochi a spus că mulți porumbei au murit din cauza asta și că pot avea grija de el, căci el nu are timp.
Aș putea sa cumpăr ceva pentru ochii lui? Din bursa nu am destul pentru veterinar.
Eu am și niște picături numite Tartabel, de când țestoasa mea a avut ochii cam la fel. Oare sunt bune? Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Posibil sa fie bune, incearca, daca sunt bune se vindeca daca nu nu, nu-i va afecta ochii cu nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpară picături pentru ochi de la farmacie veterinară sau umană.