| alexs9231 a întrebat:

Buna ziua, cateaua(cane corso)mea a fatat 7 catelusi, 6 dintre ei seamana(au botul turtit si cu pata alba pe piept) iar celalalt are botul ascutit dar are si pata pe piept. De ce a iesit al 7 lea asa? Se poate sa fi scapat cu alt catel cand nu eram atent?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Al 7-lea a iesit asa din cauza mostenirii genetice provenite de la tatal catelusilor, mostenire care poate fii influentata de bunicii si strabuncii, care aveau probabil botul lung.
Este la fel ca si la oameni: copii seamana cu parintii lor, dar uneori au particularitati ale bunicilor.

1 răspuns: