| BoldRoxana18 a întrebat:

Buna ziua.
Cațelusul meu a vomat si nu mănancă.
Sta mai mult jos, nu are chef de joaca si pare suparat.
Maine urmeaza sa il duc la veterina.r
Mi-e foarte frica sa nu i se intample ceva.
Aveti idee din ce cauza e asa?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este otravit a mincat ceva sau cineva l a otravit intentionat, dul la veterinar dar la ora asta este tarziu, bine ca ai stat sa intrebi pe TPU in loc sa l duci la medic.

| Furnicuta000 a răspuns:

Multi caini mor de parvoviroza, mai ales cand sunt mici, e o boala foarte raspandita. Deci trebuie intervenit imediat ca sa mai poata fi salvat

| sweetys a răspuns:

Dacă este mic, pana în an sau 6 luni, posibil sa aiba parvoviroza. Dar dacă este mai mare posibil sa fi mâncat ceva ce nu i-a priit sau sa fie otrăvit.

| danaieladaniela a răspuns:

Buna.
Nu te panica, am si eu 2 catelusi...din cand in cand vomita.
Din cauza mancarii cel mai probabil.

| BoldRoxana18 explică (pentru danaieladaniela):

Da a dormit si acum se simte mai bine a si mancat
Multumesc!

| ancuta286 a răspuns:

I-ai facut vaccinurile? Si tratamentele de deparazitare? Daca nu, asta ar putea fi una din cauze. Sau, intoxicație alimentata

| BoldRoxana18 explică (pentru ancuta286):

Da are vaccinurile si tramentul de deparazitare
A dormit vreo ora si acum se simte mai bine
a si a mancat
Multumesc!