| MiraTimiriazevskaia a întrebat:

Detin o pereche de iepuri iar iepuroaica in cele din urma a fatat. Mentionez ca este la prima fatare. Sta intr-o cusca foarte spatioasa (4-5 metri patrati), insta iepuroiul inca este in cusca. Au trecut cateva zile de la fatare iar puii sunt inca in cuib, par sa fie vii si sanatosi. De curand am vazut iepurele imperechiindu-se din nou cu iepuroaica. Intrebarea mea este daca iepurele trebuie separat de iepuroaica pana se maturizeaza puii. Nu sunt foarte priceput la iepuri dar am auzit ca ii poate omora. Nu dispun momentan de alta cusca pentru el asa ca sunt foarte incantat de ieea de a-l muta dar daca se dovedeste ca viata puilor este in pericol voi face tot ce pot. Rog seriozitate si multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| maradona10 a răspuns:

Separa barbatul de femeie. are ea grija de pui singura.tu nu stiai treaba asta?