| anonim_4396 a întrebat:

Ieri seara am gasit un pui de caine pe strada pe langa blocuri. Era foarte frumos si am decis sa il iau acasa, totusi eu l-am gasit pe strada si era foarte ingrijit (nu miroase, este gras si blana lui este foarte moale) este foarte speriat si tremura continuu, va rog foarte mult cei experti in caini ce rasa este? Sau este un caine vagabond?
https://imgur.com/a/HfnDFRi

8 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Poti sa il duci la veterinar si sa il rogi sa il verifice daca are chip. E greu sa idenfici rasa cand e vorba de un pui dar e posibil sa nu fie se rasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un caine maidanez totusi recomand aspiratorul si o perie cu vanish dar nu pentru caine ci pentru covorul tau?‍♀️

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un metis, sărăcuțu de el!
Deparaziteaza-l, și îl poți păstra.

| Demidol a răspuns:

E doar un pui. Normal ca e speriat.
Dar daca spui ca este ingrijit, s-ar putea sa fie pierdut. Urmareste anunturile. Daca nu, poti sa-l pastrezi.
Tine-l mereu langa tine, in brate, ca sa se simta protejat.

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

E un pui de maidaney, probabil proaspat abandonat, iar stapanul extrem de iresponsabil a decis sa+l abandoneze.E foarte dragut, deparaziteaza-l intern si extern, fa-i o baita in caz ca are puricei.
Sa ai noroc de el *-*

| cerooscuras a răspuns:

Nu pare a fi un caine de rasa, este doar un caine ordinar vagabond

| Addrriiaannaaaa a răspuns (pentru cerooscuras):

Ordinar esti tu, nu cainele.

| cerooscuras a răspuns (pentru Addrriiaannaaaa):

Ordinar are mai multe definitii, cand am spus asta nu m-am referit la definitia vulgara, dar vad ca tu esti o fetita pe ciclu care cauta motive de scandal si care nu prea o duce mintea, eu zic sa incheiem discutia aici ca nu duce nicaieri