| NisipLaMare a întrebat:

Buna ziua.
Am un acvariu 60 litri.
Apa este buna, pestii sunt bine.
Am problema cu algele păroase, lungi si daca le las asa, se fac ca un boschete unde se aduna mizerie, ele apar foarte mult pe plante.
Ce trebuie facut?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Exista dispozitive care filtreaza apa! Fara un asemenea filtru trebuie sa schimbi apa la nu stiu cate zile altfel pestii pot murii! Cauta pe net...

| NisipLaMare explică (pentru lpavel):

O idee buna.Am intrebat deoarece in magazin spune ca este normal iti da solutii lichid pentru asta, si nu face astfel de recomandari.

| lpavel a răspuns (pentru NisipLaMare):

Solutiile sunt din chimicale si nu fac bine pestilor!