| Ralucaaaaaaaaaa a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine cu ceva?, mai precis acum 7 zile am primis un perus,iar eu nu vorbeste deloc cu mine,decat da din cioc ca si cum ar ciripi. nu prea bea apa(o schimb zilnic)
As vrea sa stiu ce as putea face,prima data cand l-am luat ciripea daca voiam sa il ating,acum ma lasa sa ii pun degetul pe burtica,se urca pe degetul meu,nu ma ciupeste,si, nu prea are pofta de joaca!
Un sfat, va rog? multumesc anticipat-funda!

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Si-a schimbat mediul, nu e obisnuit, e doar stresat, nu il atinge si nu baga mana in cusca timp de 2 saptamani. De felul lor sunt foarte fricosi, unii chiar pot face infarct.

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Si trebuia sa vorbeasca?

| Ralucaaaaaaaaaa explică (pentru viotedy):

Ma refer, nu scoate nici-un sunetwinking

| viotedy a răspuns (pentru Ralucaaaaaaaaaa):

Ii trebuie pereche, daca nu e trist.