| ___Enzo a întrebat:

Bună ziua! Poți să castrezi o pisică dacă are pisicei în burtă?

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Clar NU. Trebuie sa ii nasca, sa ii creasca pana ajung la varsta de 2 luni si apoi sa o sterilizezi.

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| ReddY25 a răspuns:

Nuu

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Nu poți să o castrezi când pisica are pui, ar fi ceva prea riscant = moartea pisicii dacă asa ceva s ar practica în situația respectiva.
După ce pisica ta naște și după ce puii devin mai mari, poți să te duci să o castrezi ( dar despre asta, mai bine discuti cu un medic veterinar ).

| umbrax a răspuns:

Deloc... După naștere așteaptă cel puțin când puii vor deveni mai mari în asa fel încât sa numai suga de la mama... Chiar dacă durează 2-3-4 luni. De-abia atunci poți sa castrați pisica

| ILoveBlackCats a răspuns:

Salut!
Nu, trebuie sa astepti pana când cresc pisoii mai maricei, altfel risti ca pisica sa...in fine, mai bine nu încerca.