| greierele a întrebat:

Buna ziua,
Solicit ceva informatii privind zebrele australiene, ale mele au reusit sa creasca doi pui din patru oua, acum deja vad ca zboara prin colivie dar sunt inca hraniti de parinti.
Intrebarea mea este, daca trebuiesc despartiti de parinti sau este suficient sa la mut impreuna intr-o colivie mai mare, acum fiind patru la numar. Nu stiu daca puii sunt mix, sau fete ori baieti. Momentan au ciocul negru, una este gri deschis, alta gri inchis si sunt dragute happy. Nu stiu ce sa fac referitor la spatiul lor si trebuie sa iau o decizie privind colivia.
Multumesc

1 răspuns:
| MocanuLeonardo a răspuns:

Nu pot sa te ajut dar cand am auzit de zebre australiene am început sa rad laughing))