Întrebare recomandată | deliamariana a întrebat:

Sunt foarte ingrijorata in privinta pisicii mele. Acum cateva luni a fatat un singur puiut, care a fost bolnav si a murit in aproximativ o saptamana. Sunt ingrijorata deoarece dupa acel puiut a fatat din nou acum (3 de data asta), iar unul dintre ei are aceleasi simptome. Ajutati-ma sa le inteleg si sa descopar care este boala de care acestia sufera. Puiul meu de pisica, desi primul fatat, nu poate sa manance deoarece tot laptele il scoate pe nas. Este mai retras decat fratii lui si la fel ca si cel anterior lui, ii este imposibil sa se hraneasca singur. Cum am spus, problema consta in faptul ca laptele pe care il mananca ii iese pe nas si atunci se ineaca. Pare ca are nasul infundat si, cred eu, ceva probleme respiratorii. Dar nu inteleg si sunt curioasa ce ar fi de facut si mai ales care este boala? De ce sufera acesti pisici si cum as putea sa ii ajut?

5 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Ar fi indicat sa sterilizezi pisica.

| Dana2103 a răspuns:

Ii dai lapte cu seringa putin cate putin sa nu se inece si sa l dea pe nas

| iMihai98 a răspuns:

Ii duci la medicul veterinar.

| deliamariana explică (pentru iMihai98):

Intr-adevar, insa in orasul din care sunt nu am gasit inca niciun medic care sa recunoasca aceste stari...de aceea am vrut sa cer ajutorul aici. Multumesc oricum!

| MucenicaNitaMagdalena a răspuns:

Sa nu fie clamidia