| edyedyedyedyedy a întrebat:

sunt nou in ale acvaristicii, mi-am achizitionat alaltaieri un acvariu, LEDDY 60, de 54L, set complet, am pus apa in acvariu si la sfatul cuiva, pentru a nu mai astepta perioada de ciclare, sa pune sare marina fara iod si albastru de metil plus solutia starter, nu imi spuneti ca nu am facut bine, stiu ca nu am facut bine, dar am facut cum m-a taiat capul, si am fost si mi-am cumparat si pesti, da, dupa o zi de la care am pus apa si da, traiesc foarte bine, am 14 pesti, 5 guppy, 5 neoni, 1 zebra, 2 sanitari si 1 guram Colisa Laila. Problema nu este cu pestii, ci cu apa, apa este tulbure spre lapticioasa, nu stiu de ce si ce as putea sa i fac. Cer sfaturile profesionistilor, sau a cunoscatorilor. Va rog din suflet nu am nevoie de pareri. Multumesc foarte mult!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt nici profesionist nici cunoscător. Apa aceea lăpticioasă trebuie aruncată.