| liviunm a întrebat:

Bună ziua TPU, am o întrebare. Am o pisica, ziua sta cuminte, doarme, noaptea la miezul noptii fuge toata casa, se urca pe mobila, nu stiu ce sa mai fac.

3 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Un animal de companie nu este ușor de crescut și cere multă responsabilitate.O pisică adultă și cu stare bună de sănătate își petrece aproximativ 40-60% din timp dormind, în medie între 11-17 ore.Indicat ar fi ca să lași animalul pe afară să își efectueze activitățile în modul său, însă o vizită la medicul veterinar nu este rea și așa îl poți întreba ce hrana să îi oferi pisicii, ce jucării trebuie să aibă etc.

| sopranaCadaverica a răspuns:

E posedata.

| Rhea44 a răspuns:

Nu o mai lasă sa doarmă ziua pentru ca noaptea are prea multă energie