| Vintilescu_Alina_2000 a întrebat:

va rog ajutati-ma, catelusul meu este bolnavior, acum ii fac tratament pentru parvoviroza, astazi i-am inceput tratamentul si mi-a spus că o sa scape pentru ca m-am dus din timp cu el, a mai pățit cineva asa? Ce i-ati dat sa mănânce, eu am incercat sa ii dau zeama de la supa cu seringa si cremvusti bine pistositi, dar nu prea mănâncă. Refuza cremvustii, iar supa o înghite forțat, va rog ajutati-ma, dau funda!

10 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Dacă nu mănâncă de buna voie, lasa l, poate are dureri.
Crenvusti nu i mai Da, ii pica greu.

| Donsavas a răspuns:

Https://www.petmart.ro/vetri-liquid-dmg-30-ml.html
Il poti imuniza cu niste stimulente naturiste pentru catei. Ai aici niste picături si sunt destul de ieftine.

| Vintilescu_Alina_2000 explică (pentru Donsavas):

Multumesc din suflet!

| Vintilescu_Alina_2000 explică (pentru Donsavas):

Multumesc din suflet pentru ajutor!

| GirlOnline81 a răspuns:

Cremvustii trebuie exclusi din alimentatie, iar pe toata durata tratamentului ( pe care sper ca il primeste corespunzator) incearca o dieta cu orez fiert si carne de pui (fiarta si tocata marunt).

| Vintilescu_Alina_2000 explică (pentru GirlOnline81):

Am incercat, dar refuza complet sa mănânce, iar medicul mi-a spus sa ii dau zeama de la supa cu seringa obligat, sa înceapă stomacul sa functioneze din nou cum trebuie

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Vintilescu_Alina_2000):

Nu trebuie sa disperi daca nu mananca din prima, lipsa foamei este normala. Cred ca ti-a recomandat supa pentru a preveni deshidratarea, dar, din nou, nu dispera. Daca primeste tratamentul corespunzator, perfuzia este suficienta pentru a-l tine pe pufosul tau hidratat. Abia dupa 5-6 zile (de la tratament) o sa vezi o mica schimbare.

| Vintilescu_Alina_2000 explică (pentru GirlOnline81):

Sunt putin speriată, medicul face tot posibilul sa il puna pe picioare, mi s-a spus că astea 3 zile sunt critice, daca scapa de astea trei zile, sa nu imi mai fac griji, mi s-a spus că va scapa, acum astept!

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Vintilescu_Alina_2000):

In timp ce astepti, fii pozitiva. Trebuie sa crezi ca se va face bine happy.

| Vintilescu_Alina_2000 explică (pentru GirlOnline81):

Multumesc, eu sper din suflet sa fie bine!