| Yourfavgirl a întrebat:

Buna ziua, va scriu ca sa va cer o parere.
Am fost o saptamana plecat cu parintii, mi-am lasat pisicile in grija varului meu mai mare (discutia era ca vine la noi acasa si le da sa manance si sa bea apa, ca sa nu le car de colo colo) am 3 pisici la numar, ca sa nu uit a mentiona.
Primele 2 sunt foarte ok, au slabit putin, cea de a 3 a sta intinsa in hol si foarte greu se misca, tuseste mult. I-am mai spus varului meu sa nu le lase afara din casa ca e canicula in ultimul hal si el a facut tocmai invers a ce i-am spus..Nu se prea misca si sta pe orizontala pe gresie.
Noi am sunat veterinarul, dar mi-a zis ca modul in care i-am descris situatia a zis ca nu ii da sanse de trait pana maine, deja ma ia plansul ca l-am crescut cu biberonu de pui, nici nu avea ochii facuti.
Voi credeti ca isi va reveni, s-a mai nimerit cineva in situatia aceasta?
Mentionez ca nu a mancat otrava, nu avea de unde, ca daca era, mancau si celelalte 2.

5 răspunsuri:
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Când ai zis ca la crescut de când era mic și cu biberonul de pui mic și nici ochi nu avea făcuți mi sau umplut ochi ma jur pe Dumnezeu mergi urgent cu el la medic ori unde caută stânga dreapta orice soluție și opțiune posibila sal salvezi nu te lua după veterinarul ăla poate ăla nu știe nimic și așa a zis el
Eu dacă eram ma jur pe mormântul tatălui meu ca mergeam direct la spital cu el intram peste ei sal salveze nu-mi pasa mie ca acolo este spital de oameni tot un suflet ești și el mergi la spital cu el

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Își va reveni baga-l in casa dar nu-l sufoca cu plapuma sau altele du-te la el și ai grija de el dai se bea apa apa curată săi sa mănânce sănătos stai lângă el Constant fă-i masas ușor nu apasă tare suna între timp la medic vorbesc serios suna și la salvare dacă este nevoie sa nu-ți fie Rușine nu ai de ce Mai bine sa traiesca decât altceva

| InYourMind a răspuns:

"ca daca era, mancau si celelalte 2" de unde regula asta care se aplica în max 10% din situații?

| Yourfavgirl explică (pentru InYourMind):

Eu stiu ce sandilo am la usa, daca unu face un rahat, fac si ceilalti dupa el. Imi cunosc foarte bine pisicile.

| Angelicc a răspuns:

Ai grija de tine în primul rând! Sa speram ca nu va patii nimic! Lasa lasa undeva unde e o temperatură medie (nici prea caldă, nici prea rece). Stai cu ochii pe el, poate avea ceva de dinainte (poate chiar a racit). Nu sunt eu medic veterinar, dar iti recomand sa nu te stresezi! A și sa nu îl mai lasi pe vărul tau cu pisicii vreodată!