| RobertG101 a întrebat:

Verisorii mei au o pisica cu 3 pui pe care le place sa stea intr-o masina veche. Ieri verisorul meu a dat din greseala cu portiera, tare, peste capul unuia dintre pui si ma tem sa nu fie paralizat. Azi situatia lui e destul de grava, nu poate sa manance, abia daca se misca, este rahitic si nu prea isi deschide ochii. Credeti ca mai are o sansa de supravietuire? Ce trebuie sa facem sa-l putem salva?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa il duci la un veterinar!

Sansele de supravietuire sunt slabite si chiar ar trebui sa il duci! Asta cred ca ar fi ultima varianta

| Lukasz a răspuns:

Du-l la veterinar, el va stii! Daca vrei sa traiasca nu cred ca ar trebui sa pui intrebari pe TPU!

Răspuns utilizator avertizat
| Miau1617 a răspuns:

Saracutul...Pai cel mai bine e sa il duci la veterinat. Daca ai fost ieri cu el, asta nu inseamna ca nu il poti duce si azi.Intreaba veterinarul, spune-i ca iti faci griji pentru el, si de asemenea spune-i ca vrei mai multe informatii legate de starea lui de sanatate.
Sper sa se faca bine...

Răspuns utilizator avertizat
| Assassina a răspuns (pentru RobertG101):

Dar are capul zdrobit, cu sange, sau e ceva intern?

| Assassina a răspuns (pentru RobertG101):

Eu zic sa ii dai niste lapte cu o seringa fara ac sau un buberon, si in cazul seringii sa il puifortat in botic si sa apesi cate putin, ca daca nu se infometeaza si slabeste.Si nu miauna de durere, cred.EU zic sa ii masezi capul usor, unde a fost lovit si sa il tii in conditii bune(pe o perna