| Zuse a întrebat:

Ca si posesor de pitbull, iti e teama sa nu te muste cand il lovesti?

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Salut
Depinde de cum a fost crescut si ce e in capul lui. Sunt caini (orice rasa, chiar si cei mai periculosi) care nu musca orice le ai face, si caini (chiar si rasele alea mici) care te musca si daca te uiti la ei. Daca a fost crescut cu bataie si dresat, nici o treaba, nu te va musca dar daca a crescut normal, ca orice caine, poate te va musca dar cum am spus, depinde si ce e in crereiul animalului pentru ca nu toti gandesc la fel. In mod normal, la intrebarea ta raspunsul ar fi DA, te va musca, dar exista prea multe variante si nu pot decat sa dau explicatia si restul e pur noroc.
See youwinking

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu face nimic pentru ca isi cunoaste stapanul

| darrio2007 a răspuns:

Dar de ce trebuie sa il lovesti? Sa te muste.

| darrio2007 a răspuns:

Nu am dar tie ti-ar conveni sa fii lovit? Asa ca de ce sa lovesti un animal? In acest caz un pitbull. Daca il ai trebuie sa il ai ca prieten nu ca pe un dusman.

| Zuse explică (pentru darrio2007):

Nu ai inteles contextul! pe aici se cere numai mura in gura...

| mihai69 a răspuns:

Un posesor de animal de companie NU își lovește prietenul. Asta fac doar troglodiții. Și dacă bietul animal mușcă pentru a se apăra, bravo lui!

| Ineys a răspuns:

Ochi pentru ochi, dinte pentru dinte, nu? Te comporti ca un animal cu un animal, la ce te astepti? laughing

| CleanHeart a răspuns:

Un caine nu se loveste, punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce nu te loveste cineva pe tine? Sa vezi daca-ti place. Psihologii spun ca cei care bat animale au fost abuzati in copilarie

| Vikaa a răspuns:

Pitbullul nu musca,daca il cresti de mic cu iubire, o palma la fundulet e bine venita, dar data in prietenie, nu dusmanie. Eu am caucazieni, am dat de 2 ori in toata viata lor,si fiind cu ziaru de hartie peste fundulet,totusi sunt caini temperamentali pe langa pitt si staff. Cainii sunt ca si copii,cum ii cresti asa ii ai,nici un caine nu e agresiv daca nu dai in dusmanie in el, cunosc persoane ce au pitt si din ce mi-au zis e ca au mai dat in ei, da prieteneste, niciodata nu i-au muscat, sunt caini foarte dragalasi si iubitori.

| MaryMaria333 a răspuns:

Ala daca ii invatat sa fie turbat, musca si fara sa ii dai bataie.