| anonim_4396 a întrebat:

Cainele meu are pe corp cateva locuri in care i-a cazut blana si il mananca si ustura. Are inclusiv la gat. Oare sa gat sa fie de la lant. Pe corp de la ce sunt. Mie mila de el. Ce are? Ce i-as putea pune? Va rog ajutati-ma! Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar trebui sa mergi cu el la un veterinar daca iti pasa de el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la veterinar

| Savu4iosif a răspuns:

Probabil are raie sau paraziti. De ce nu il duci la veterinar si de ce il ti in lant!?

| andrenein a răspuns:

Poate sa fie o alergie care se manifesta mai sever, dar ca sa afli ce anume o provoaca trebuie neaparat sa mergi la veterinar pentru un set de analize.
Sunt multi factori care pot provoca o alergie, daca ar fi fost de la zgarda i-ar fi cazut blana doar in jurul gatului nu si pe corp.
Cel mai probabil medicul veterinar o sa va recomande o hrana hipoalergenica. Incercati sa evitati Royal Canin chiar daca va recomanda veterinarul ( nu mai este un brand atat de bun)
Ca variante de dieta veterinara hipoalergenica gasiti de la Pro Plan, Hill's D/D sau Farmina.
Bafta!