| Girly97 a întrebat:

Cainele meu este batran la varsta de aproape 7 ani?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este cam la fel de bătrân ca mine care am 72 de ani. Dacă mai umblă încă după cățea, seamănă cu mine, care sunt câine în horoscopul chinezezesc.
Sunt un câine vagabond,
printre dame și apași,
la un loc cu cei pungași,
sunt un câine, câine vagabond.

| anonimg a răspuns:

Este cam un om la 40 de ani; cam la jumătatea vârstei.
Dacă nu se va apuca de băutură și țigări va trăi mai mult. happy

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cățeaua mea are aproape 14 ani și încă e zburdalnică, deci nu.

| Felys a răspuns:

Daca e de talie mare e batran, astia nu prea traiesc decat pana in 10 ani dar daca e de talie mica o mai duce inca pe atat

| mastadont a răspuns:

E în floarea vârstei. Dacă este îngrijit bine mai trăiește încă 6 7 ani, deci aș zice că nu e bătrân.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu a trait 13 ani, dar tinand cont acum, de mancarea pe care o gasesti in comert, si salamuri cu cacaturi in ele, am vazut multi catei care mureau mai repede.
2 catei, unu a murit la 13 altul la 15 ani, eutanasiat ca era prea batran si avea probleme. Insa ma uit la alti prieteni, care au avut caini, maxim 7-8 ani si pa.
Cred ca de la mancare, de la poluare. Vaccine facute aiurea, nu stiu ce sa zic.

| AdrianFlorentinAdi98 a răspuns:

1 an pentru un caine = 7 ani pentru oameni, deci 7 X 7 = 49 de ani. Deci nu este batran.

| EdyCapriRosu a răspuns:

Il scoti la pensie pe caz de boala