| anonim_4396 a întrebat:

Cainele sau pisica? De ce?

18 răspunsuri:
| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Catel clar e mai funn\y si mai tare decat mata alea nu fac nimica sunt plictisitoare cainele il poti plimba alte chesti deci dog:X

| IrinaAndreea a răspuns:

Pisica, e mai dragalasa si mai sireata. :X Si cainii imi plac, dar mai mult atunci cand sunt mici.

| chupachups1234 a răspuns:

Catel de 1000 de ori. Pt ca e muuuuult mai dragut, mai jucaus, si nu stiu... parca te intelege. happy Si face ce-i spui. Si e dragut big grin

| Yumitsu a răspuns:

Si cainele si pisica. Cainele e cumintel, dragalas, jucaus, pisica la fel numai ca se plimba pe masa, si rupe draperiile. ador cind sunt prieteni. Daca mi-ar spune cineva sa aleg, n-as putea...

| Emena a răspuns:

Cainele.pentru ca se joaca mai mult ca pisica, parerea mea,. si pisica rupe hainele, perdele, etc happy

| laracroft a răspuns:

Cred ca ai auzit de multe ori despre conexiunea intre om si caine, o parte din oameni spun ca acestia ne apreciaza pentru simplul fapt ca le oferim hrana, dar cu siguranta nu acesta este singurul motiv care ii face sa se ataseze de noi, nu traiesc alaturi de noi pe interes, ne sunt aproape in momentele grele si ne inveselesc cum pot ei mai bine.
Am auzit o poveste cu ceva timp in urma, sau probabil era o stire, in care era descrisa viata unei batrane alaturi de catelul ei, la moartea acesteia patrupedul a murit alaturi de ea, si pe langa aceasta vreau sa iti spun si ca acestia sunt foarte uniti intre ei...am ramas cu lacrimi in ochi cand am vazut unul dintre puii din cartierul in care locuiesc, zacand fara a respira, iar fratele sau alaturi de el plangand, am incercat sa-i distrag atentia dar nu am reusit, dimineata urmatoare amandoi erau decedati, aceasta este dragostea puratata de ei, nu doar intre specia lor, ci si pentru om.
Cat despre pisici pot sa spun ca sunt foarte sirete si nu foarte iubitoare, insa fiecare isi alege prietenul alaturi de care vrea sa traiasca!

| anyka18 a răspuns:

Cainele, mai jucaus, dragut:X

| Abcfunny a răspuns:

Căţel pentru că imi plac

| nuritza a răspuns:

Cainele. Deoarece e mai loial ca pisica. Pisica te mananca cand mori... Cainele moare si el dupa ce mori tu. Adica de dorul tau.

| lori15 a răspuns:

Cainele cu siguranta! De ce? Pentru ca ii mult mai destept, jucaus, loial etc. decat o pisica...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta cainele! sunt mult mai dragalasi, jucausi, loiali, destepti

| ladygaga a răspuns:

Pisica:X

Pt ca e mai simandicoasa, blanda:X

| anduta160 a răspuns:

Cainelove struck.De ce? Asa imi plac mie, cainii!

| ~(●.●)...тαηуσσтzα...(●.●)~ a răspuns:

Imi place mai mult caine fiindca este jucaus, dragut si frumos.
Este grijuliu, aparator si pana laurma, este cel mai bun prieten al omului.
Mi se pare foarte frumos si nu imi plac chiar toate rasele happy.
Rasele placute mie :
-Pechinez
-Bulldog
-Saint Bernard
-Ciobanesc Caucazian
-Ciobanesc German
Si altele...
happy

| b3atrice24 a răspuns:

Cainele... te poate apara si e dragut

matele ma enerveazalaughing

Kisses:*

| qfasfasfa a răspuns:

Intrebarea e Cainele sau pisica? De ce?, pai dupa parerea me amandoua sunt doua animalute extrem de dragute si jucause, depinde de tipul de om fiecare animal este pentru un tip de om ex:-pentru tipul melancolic, jucaus si dragastos recomand pisica pentru ca te poti juca cu ea cu laserul sa cu mingi micute si poti so mangai si sa asculti cum toarce, cainele e pentru cei sportivi si glumeti pentru ca poti face oricand o plimbare prin parc sau padure cu cainele sau il poti invata trucuri etc.Asta e parerea mea daca esti de acord imi dai funditahappy

| LadyBird_5604 a răspuns:

Pisica(am una ) pentru e mult mai draguta