| AnonimaFaraSens a întrebat:

Cainelui meu nu ii place culoarea rosie

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vopseste-l in culoare labastra!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asa. Si? Care-i intrebarea?

| Adry05 a răspuns:

E stricat, arunca-l

| Unicornlover7 a răspuns (pentru RAY):

Probabil il deranjeaza la ochi. Nu ii mai da jucarii rosii, da-i culori mai calme, gen bej, maro sau albastru

| AnonimaFaraSens explică (pentru Unicornlover7):

Da..asa o sa fac oricum maine ma duc sa ii iau mancare.o sa ii schimb rosul de la vestuta de la lesa de la jucarii...
Huuui.o sa am nevoie de mai multi bani

| Unicornlover7 a răspuns (pentru AnonimaFaraSens):

laughing da, dar banii nu conteaza in raport cu amicul tau patruped happy

| LPCTSTR a răspuns (pentru AnonimaFaraSens):

Ia-ti o pisica si ai terminat.

| RAY a răspuns (pentru Unicornlover7):

Nu il poate deranja daca nu percepe rosul

| Unicornlover7 a răspuns (pentru RAY):

Http://www.animamedvet.ro/tag/vazul-la-caine/
Cainii vad rosul, insa nu la fel de bine ca oamenii. Deci se poate sa il deranjeze. Si al meu are jucarii rosii si nu are treaba cu ele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fa te brunetălaughing

| AnonimaFaraSens explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu is bruneta!
Dar cand ma imbrac in rosu

| LPCTSTR a răspuns:

Cainii nu pot distinge rosul.
Pot vedea numai galben, albastru si compusii acestora, cu o tenta cenusie pentru ca lipseste rosul.

| Felys a răspuns:

Nu stiu ce spun cercetatorii dar eu am avut parte de o intamplare care mi-a demonstrat ca cel putin cainele meu distinge culoarea rosie.Candva am luat cainele cu mine la servici pentru ca urma sa il duc la medic dupa program si nu doream ca mai merg acasa dupa el si statea la picioarele mele si dormea si eu aveam o camase rosie pe mine si la un moment dat un coleg tot cu camase rosie a iesit de undeva si a fugit spre usa de la iesire si cainele a simtit miscarea si prima lui privire a fost inspre acea persoana si vazand rosu si fiind buimac de somn a dat fuga dupa coleg de frica sa nu ma piarda ca era extrem de atasat de mine, asa ca eu pot contrazice toti cercetatorii lu peste ca nu disting culoarea rosie

| alexwahl a răspuns:

Cum ti-ai dat seama?

| AnonimaFaraSens explică:

Pur si simplu cand ca vede imbracata in rosu sare sa ma atace dar cand sunt in alta culoare pot spune ca suntem amici