| anonim_4396 a întrebat:

Cainii ciobanesti cu jujeu la gat nu pot fugi dupa oameni sa-i atace? Daca trec pe langa o turma cu 1000 de oi si multi caini sunt sanse sa ma vada si sa nu se ia de mine?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum vrei să treci pe lângă ciobănașul cu o mie de oi și niște căței, incet sau in goană?

| Vikaa a răspuns:

Jujeul e pus sa n-atace alte animale mici, dar nu-i impiedica sa te atace pe tine.

| LzzD a răspuns:

Chestia aia o au legata de gat sa nu poata prinde iepuri sau alte animale