| sparkle01 a întrebat:

Cainii maidanezi ar trebui castrati sau eutanasiati? Argumentati! Raspunsul cu cele mai multe argumente primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Nici una nici alta, decat ca si solutii extreme. Castrarea atator caini costa banii pe care i-ar da pentru a construi un adapost (unde ar fi posibila si adoptarea unui catel). In situatii extreme, as fi de acord numai cu eutanasierea (caini bolnavi, turbati, violenti).

10 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cainii maidanezi ar trebui eutanasiati iar banii astfel economisiți să meargă pentru ajutarea oamenilor amărâți.

| paulaaaaa a răspuns:

Castrati deoarece atunci cand sunt castrati nu mai au tendinta de a musca si nu mai pot turba. dar cea mai buna solutie este sa se construiasca un adapost. acolo li se ofera o sansahappyhappy:X:X

| Gheorghita_Gheorghe_1972 a răspuns (pentru paulaaaaa):

... spre deosebire de situatia in care sunt eutanasiati, situatie in care au tendinta de a musca si pe deasupra mai pot si turba happy.
De unde scoateti ideile astea? happy

| paulaaaaa a răspuns (pentru Gheorghita_Gheorghe_1972):

Pentru ca asa si e dragutooo! si daca si raspunsul de ce mai pui intrebarea?

| RansleyGriswold a răspuns:

EUTANASIATI ca o merita!
cainii omoara oamenii legal!
dar not nu avem voie sa ii omoram?
LEGE DE TOT PRAFUL

| LikeMe a răspuns:

Sunt de acord cu minks as zice sa ii dai fundahappy

| AgentuSmiT a răspuns:

Maidanezi trebuie EXTERMINATI. Maidanezi omoara oameni asta nu e posibil, numai cei care nu sunt in deplinatatea facultatilor mintale ar putea sa tine animale pe strada sau ..si in adaposturi pentru ca cheltuie 400 ron pe luna pentru O JAVRA si poporu traieste in mizerie si saracie avem copiii abandonati avem azile de batrini care traiesc cu greu si nu au bani de pastile etc ...deci e nebunie curata sa ti javrele in adapost ..sau interese financiare ale unora care vor sa mai fure bani din bugetu statului.

| AgentuSmiT a răspuns:

Uite aici adevarata fata a maidanezilor pe care multi dintre voi nu o stiti www.maidanezi.tb.ro

| hudisteanum a răspuns:

Nici una cred ca ar trebui sa fie plasati in adaposturi in care guvernul sa investeasca putin documetativa si aflati despre adaposturile din Amerina acelor oameni le paa de animale. In Romania omori un animal pe strada si nu patesti nimic in america ai sanse mai sa stai maxin 4 an la mitica

| HarryPotterStupefy a răspuns:

Eu spun castrati. cu cat mai multi caini sunt castrati, cu atat mai putini caini vor fii pentru ca nu va mai exista varianta de reproducere( stii tuhappy si asa evitam si cruzimea fata de animale si poate, dupa ani si ani cand va trece criza, asta daca va trece( jos cu basescuulaughing poate se vor construi nisteadaposturi pentru animale.