| Pile a întrebat:

Calculatorul nu mai porneste.L-am desfacut sa il curat, am desfacut procesorul, placa de baza, sursa NU am desfacut-o, si nu mai porneste.Nu cred ca problema e de la sursa pentru ca dupa ce am montat tot la loc si apas butonul power se prinde pentru 1 secunda led-ul, si dupa, daca mai apas pe el, nu se mai aprinde. Ce pot sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Verifica conexiunile dintre mufe si spliterele unde sunt bagate.Vezi ca unitatea CPU(proc), sa faca contact perfect cu coolerul, ai grija sa-i fi pus pasta termoconductoare pe procesor dupa remontare ca altfel il prajesti.Vezi sa fie infipta bine placa video si ramii, vezi sa nu ii fi scos vreo fisa de la Hdd din greseala, impingele tare inauntru sa fi sigur.Vezi sa fi remontat corect fiecare componenta, mufa si fisa. Daca nu merge nici dupa ce urmezi pasi astia, ai pe placa de baza o baterie ca aia de ceas(e de la bios), scoate-o de acolo 5 minute si dupa o pui la loc, s-ar putea sa mearga. Daca nu merge nici asa scrie-mi pe aici si mai iti dau niste variante, daca a functionat da funda happy, Bafta!

1 răspuns:
| abcfed a răspuns:

Frate ia un ciocan fal praf si cumpara altullaughing..glumesc este probabil ca atunci cand l-ai curatat sa fi scos vreun fir sau sa fi rupt vreunul, mie asa mi s-a intamplat, desfa tot si verifica sa nu fie ceva scos sau rupt.