| Burzea a întrebat:

Cam de 1 luna mi-am cumparat 2 papagali (mascul si femela). Femela a murit, traieste masculul fara femela mult timp. cam cat?

Răspuns Câştigător
| cobritsA a răspuns:

Si eu am avut de exemplu doi porcusori de guineea. femela si mascul, iar femela nu am mai putut sa o tinem si o perioada porcusorul nu mai avea chef de joaca, plangea dar pana s-a obisnuit asa.la un momentdat i-a trecutbig grin.cred ca asa e si cu papagalul tau

4 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Papagali de orice fel sunt un timp tristi abatuti din cauza morti companionului dar vor trece peste asta.Perusul meu a trait 3 ani fara o femela am cumparat o femela si se comporta la fel. Avantajul este ca daca nu are o femela si este singur il poti invata sa vorbeasca

| Nutemaiholba a răspuns:

Hey:*traieste la fel de mult numai ca nu face puihappywinkingastept fundita:*

| cobritsA a răspuns:

Buna...pai nu cred ca e o anumit timp in care traieste fara femela, depinde si daca s'au atasat ca daca a murit repede nu prea cred ca s-au imprietenit chiar asa de mult incat sa nu traiasca fara femela.in fine. fundita
?/

| Iuliiiiii a răspuns:

Pai depinde daca ii dai mancare. Traieste si 3 ani.