| JessicaErika29 a întrebat:

Care animal traieste cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| ionut1980 a răspuns:

Broasca testoasa, cioara pot chiar si zeci - sute de ani ( ma rog, 2-300 )

| botanbibi a răspuns (pentru ionut1980):

Asa este! broasca testoasa traieste cel mai mult si cioara

9 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, în general toate animăluţele au o durată de viaţă nedeterminată iar cel mai deştept este delfinul un mamifer extrem de frumos.
O seară minunată!

| NuMaContrazice a răspuns:

Pai se zice ca corbul traieste 200-300 de ani...nu prea stiu ce sa cred, daca este adevarat, atunci pa locul 2 se afla broasca testoasa de uscat, care traieste 150 de ani, cel mai batran exemplar a trait intr-o gradina zoo din Anglia murind la 183 ani.

| dyanakitty a răspuns:

Balena? parca asa am auzit si eu

| botanbibi a răspuns:

Broasca testoasa si cioara

| PublicEnemyBR a răspuns:

Am citit intr-o carte si am inteles ca dragonii traiesc vesnic

| ionut1980 a răspuns (pentru PublicEnemyBR):

Si pe unde traiesc dragonii astia si cu ce se hranesc? laughing

| Ilas_Stefan_1993 a răspuns:

Broasca testoasa, traieste peste 200 de ani