| Ramona000 a întrebat:

Care este animalul ce mai greu? dau funda celui care raspu cel mai repede si corect

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Balena albastră sau balena uriașă (Balaenoptera musculus) este cel mai mare mamifer care a trăit vreodată. Cel mai mare mascul descris vreodată a avut 31 de metri lungime. Conform măsurăturilor documentate precis, cea mai grea balenă a avut 178.000 de kilograme greutate (178 de tone).

Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Balen%C4%83_albastr%C4%83

7 răspunsuri:
| Ramona000 explică:

Vreau si de ce e cel mai greu u n site

| Ramona000 explică:

Alexandra ai dreptate ca sa dau unde ca eu stiu da va ajut pe voi sa luati funde dk te suparacrying

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns:

Din mamiferele care sunt cunoscute omului, balena albastra e cel mai greu.Are in jur de 140 de tone.

| Dragonel a răspuns:

Balena albastra

| Alexandra023 a răspuns:

Tu la fiecare 5 minute pui o noua intrebare despre nu stiu ce animal?