| Alina2910 a întrebat:

Care este perioade de imperechere la caini husky...

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Din 6 în 6 luni, dacă e născută pe 1 decembrie (iarna), apariția căldurilor e pe 1 mai(primăvara) (aproximativ), nu are o lună, anotimp sau dată anume, dacă a fătat prima dată pe 1 dec, îi vine după martie în sus. Depinde de organismul ei, de când a fătat, când s-a născut.

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Bună, menstruația la câini ține cam 14 zile, durata căldurilor (adică când vrea să se împerecheze) este întra 8-14 zi menstruație. Apariția căldurilor este din 6 în 6 luni, iar apariția căldurilor după fătare este de la 4 luni în sus.

| negru30 a răspuns:

Nu stiu am uitat sa ma uit scuze

| ktrinel a răspuns:

Iarna primavara parcabig grin

| Alina2910 explică:

Dada dar toamna, primavara... cand?

| LaLaura a răspuns (pentru Alina2910):

Din 6 în 6 luni, dacă e născută pe 1 decembrie (iarna), apariția căldurilor e pe 1 mai(primăvara) (aproximativ), nu are o lună, anotimp sau dată anume, dacă a fătat prima dată pe 1 dec, îi vine după martie în sus. Depinde de organismul ei, de când a fătat, când s-a născut.