| Opris_Raluca_1991 a întrebat:

Care sunt ingredientele pentru a face plastelina sau pasta din care poti modela o inima?

Răspuns Câştigător
| Bogdan_George_1995 a răspuns:

Eu la scoala am facut din guma stergi mult cu ea si ce ramane aduni la un loc, si apesci cu linia si faci cum trebuiehappy

1 răspuns:
| Oana92 a răspuns:

Nu exista ingrediente pentru plastelina. Pur si simplu cumperi plastelina sau pasta fimo. Diferenta e ca pasta fimo poate fi pusa la cuptor si se intareste(se foloseste in special pentru bijuteriile hand-made), iar plastelina ramane moale.