| bogdy_7709 a întrebat:

Cat costa cuparea urechilor la amstaff sau pitbull de 4 luni? Nu vreau raspunsuri gen: nu i le taia.

Răspuns Câştigător
| AmericanStaffordshireTerrier a răspuns:

Cuparea urechilor depinde de la cabinet la cabinet. 150RON gasesti si este accesibil. 2-3 saptamani de la fatare... GRESIT! E este vorba de cartilajul urechii aici. 4 luni este indicat maxim 7luni, unii fac asta si la 10 luni dar exista riscul urechilor blegi. Cat despre iubitor sau nu de animal @LoveDee03... Nu are nici o legatura cu maltratarea sau mutilarea rasei, ci fiecare rasa trebuie atent ingrijita. Presupun ca acel amstaff sau pitbull de 4 luni al tau nu va ajunge la batai. Acum putem vorbi de "iubirea fata de animale". Mult succes.

9 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Mult, plus ca este criza, la un cabinet scria ca vreo 3 mil, dar fiind o iubitoare de animale, nu pot sa ma abtin asa ca NU I LE TAIA!

Alte răspunsuri
| bogdy_7709 explică:

I le-am taiat la 6 luni cerandu-mi 100 ron, pentru cei maxim 6 luni era 200 ron.

Alte răspunsuri
| Renamon a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un cabinet veterinar si sa intrebi un medic. E cea mai buna solutie si cu ocazia asta vei afla si pretul exact si riscurile care apar pe parcurs. Dar nu cred ca vei gasi usor un veterinar care sa vrea pentru ca e maricel catelusul. Cuparea se face in primele 2-3 saptamani de la fatare pentru ca nu simt durerea atat de rau ca acum. Oricum iti urez scces.

| Mad_Boqdan_1991 a răspuns (pentru Renamon):

Nu mai vorbi daca nu stii, cuparea se face la 3-4 luni maxim 7 (la varsta asta e indicat) poti sa i le tai si la 2 ani dar e problema ta. Durerea oricum pe moment nu o simte pentru ca ii face anestezie. Si in legatura cu pretul nu stiu ce sa zic, depinde de la oras la oras. Bafta si numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LoveDee03 eu sunt de acord cu cuparea urechilor in totalitate.
Gandeste-te tu cand te nasti banuiesc ca esti fata, nu iti face gauri in urechi pentru a-ti pune cercei, asta e tot estetica si nu e motiv medical.
E o operatie ca oricare alta si desigur se face sub anestezie, catelul nu simte.
+ acesta e esteticul rasei si de obicei cei care o sa fie contra sunt cei care nu au avut un caine de acest gen sau nici macar nu s-au informat.
Numai bine!

| MihayAndrey a răspuns:

Eu am un pui de amstaff 3 luni si am sa i le cupez. "Iubitori de animale" de ce sa nu i se taie daca aceasta este estetica rasei? Nu inteleg de ce sunteti contra!

| DN_Daniel_2002 a răspuns:

Buna cat costa sa cuparea la un Amstaff?