| Anamaria742 a întrebat:

Cat costa un husky; el rezista vara la noi in Tara

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Având în vedere că un Husky este foarte frumos, cred că el costă câteva milioane...
da, de ce să nu reziste?

3 răspunsuri:
| Lisadream a răspuns:

Nu stiu cat costa dar husky este un animal pentru zonele reci. Daca stai la munte, poate nu ar fi grav dar daca stai pe litoral gandeste-te ca important nu e sa "reziste", sa "supravietuiasca", ci sa ii fie si lui bine, sa nu fie chinuit de caldura. Si mie imi plac foarte mult dar stau in Constanta si aici e destul de cald.Nu mi-as lua pentru ca nu este mediul lui, desi am vazut oameni care isi iau.

| Anamaria742 explică (pentru Lisadream):

Eu stau in Mizil crezi ca va fi chinuit daca imi iau

| Lisadream a răspuns (pentru Anamaria742):

Din intamplare, chiar am niste rude in jud, Prahova si uneori imi povestesc ca este f. cald la ei, mi se pare ca este mai cald in zona aceea decat la noi (noi mai avem briza marii). Alege-ti o rasa care nu are asa multa blana sau macar o rasa pe care o tunzi din cand in cand. Acum chiar nu stiu daca husky se pot tunde.