| noName_8681 a întrebat:

Cat e mai bine sa faci sport? dimineata? seara? dupa ce mananci? inainte sa mananci?

Răspuns Câştigător
| MaDaMadalina18 a răspuns:

Sportul poți sa-l faci dimineața după ce te trezești!

Si nu după ce ai mâncat, pentru ca dacă mănânci înainte arzi caloriile pe care tocmai le-ai consumat...
și nu manca imediat după ce ai făcut sport.

Sper sa te ajute!

13 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Dimineaţa cu o mică gustărică ( măr, etc. )

FantaSZy.

| Catalion a răspuns:

Poti sa faci si dupa amiaza.

| papooshyka a răspuns:

Ar fi bine sa faci sport de dimineata min:15min-max:30-45min
Inainte sa mananci, caci dupa ce mananci iti poate face greata, si nu se recomanda sa faci sport dupa ce mananci.Succese!

| RoooneyThePuf a răspuns:

SPort e bine sa faci atat dimineata cat si seara.Cat despre cand poti face sport:inainte sau dupa masa... Cel mai bine este sa faci sport dupa vreo 2-3 ore dupa ce ia mancat;)
Am gasit informatiile astea pe :
www.csid.ro

| RUMBURAK a răspuns:

Dimineata intre orele 7-9 e cel mai indicat.inainte sa mananci.

| ihaterain a răspuns:

Dimineata pentru ca ai mai multa energie si cred ca poti manaca cel putin eu merg la dans de dimineata si mananc bine inaintebig grin

| CraZyKid`SiSi a răspuns:

Oricand ai tu chef
Dar daca vrei sa slabesti fa sport inainte sa mananci iar daca vrei sa te ingrasi fa sport dupa ce mananci

| Bogdanel_8205 a răspuns:

Referitor la momentul zilei, depinde de sport si de cum ai timp, dar cel mai indicat e sa faci seara, deoarece te va ajuta sa dormi mai bine si in plus daca o sa faci dimineata sport, vei fi lispit de energie toata ziua (depinde ce sport faci). Iar despre mancare, este recomandat ca ultima masa sa fie cu cel putin 2 ore inainte sa te apuci de sport, si minim o ora dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimineata inainte sa mananci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic ca inainte sa mananci...asa cred)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimineata, inainte sa t trezesti laughing

| Antonia90 a răspuns:

Dimineata.

| stefi13 a răspuns:

Oricand ai face sport e ok, dar nu dupa masa!