| AvalohAlyn a întrebat:

Cate ore doarme o pisica pe zi? Ca al meu motan doarme foarte mult.

8 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Doarme si 18 ore pe zi, si motanul meu, si al mamei mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce am gasit pe un site:

''Cei care adopta pentru prima oara o pisica se intreaba tematori de ce pisica doarme atat de mult. Este perfect normal ca pisicile adulte sa doarma 13-18 ore din zi, iar puii si pisicile batrane chiar mai mult. In plus, pisicile de apartament dorm mai tot timpul.''

Deci pisicile dorm foarte mult pentru ca asa sunt ele, nu ai ce sa le faci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motanul meu abia era treaz 4 5 ore pe zi. In rest statea ca vaca pe geam la racoare si dormea toata ziua.

| JustBlackNoGrey a răspuns:

Daca e super lenios + canicula, ar trebui sa fie treaz doar cand ii dai sa manace laughing
ai mei toti stau tolaniti pe afara prin iarba si cand trebuie sa manace ii strig minute in sir pana reusesc ei sa se taraie pana la mancare, asa ca nu te speria, daca motanul tau mananca destul cat sa nu ii mai fie foame, are burtica plina si il apuca somnul. daca e cald, doar si mai mult.

| JustBlackNoGrey a răspuns:

O pisica doarme 16-18 ore pe zi, deci e normal sa se comporte asa si al tau

| Fancyuiop a răspuns:

E bine să doarmă, decât să facă alte năzbâtii laughing Dacă vrei să te joci cu el, trezește-l și încearcă să îl menții așa. E și el somnoros mna laughing)

| Ryss a răspuns:

E adevărat ce au zis ceilalți: pisicile dorm că aşa fac ele. Sunt leneşe, n-ai ce să le faci.
Se mai întâmplă şi să se prefacă că dorm dacă obişnuieşti să nu le prea lasi în pace.
Ar trebui să te îngrijorezi dacă pisica e activă şi face toate prostiile de pe lume, iar brusc doarme non-stop.

| Solo_Denys_1995 a răspuns:

Toata ziuaa