| florea_grsk a întrebat:

Cateaua mea abia a fatat si acum bea foarte multa apa, e agitata si gafaie. La prima fatare nu a facut deloc asa. E normal?

2 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Dupa ce a fatat, s-a deshidratat si e absolut normal sa bea apa. Cat despre gafait nu stiu ce sa zic, poate fii din mai multe motive, fie i-a ramas undeva in gura particule de mancare pe care nu le poate inghitii fie e bolnava.

| Loredana28 a răspuns:

Bună, depinde ce mănâncă deoarece ea e în timpul alăptării. Poate să fi avut Scădere de Calciu. Cățeaua mea a pățit de două ori după fătare și acum am mereu grijă să îi dau Calciu.