| anonim_4396 a întrebat:

Cățeaua mea imi aduce in curte zilnic cate o gaina moarta si nu inteleg de ce pentru ca mancare are din belșug.
Nu mananca gaina si nici nu se joaca cu ea.
As vrea sa stiu de ce imi aduce gaini moarte si cum pot s-o opresc?

6 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Bataie, altfel incurajezi comportamentul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Joaca-te cu ea

| florin926481f a răspuns:

Lucruri dubioase pe aici.
Acum ceva ani am avut un porc care mi-a mancat jumatate din puii care mai intrau la el sa manance cate ceva, nu mai ramanea nimic din ei, nici macar fulgi si nu era infometat, cred ca ii placea carneahappy

| KR0NSTADT a răspuns:

Probabil se antrenează, apoi vine să îți arate ce bine se pricepe la prins găini.
P.S. Nu glumesc.
P.P.S. Ține cățeaua în curte, că localitatea aia nu-i moșia ta.

| NakedWarrior a răspuns:

Poate cateaua ta face parte dintr-un cult satanic, i-a uita-te prin beci sau hambar sa vezi daca nu ai o pentagrama desenata pe jos cu gaini plasate la fiecare colt. Cea mai sigura metoda e sa chemi preotul sa-ti exorcizeze cainele, daca nu merge sau nu ai bani iti recomand sa arunci cateaua in fantana si sa pui capacul pe veci, dar ai grija ca se poate intoarce peste cativa ani printr-o caseta video sa va omoare pe toti

| Zuzu1991 a răspuns (pentru NakedWarrior):

Nu mai pot
TAREEEE