| niko23 a întrebat:

Catel de 4 luni a fost lasat afara o noapte si cred ca a racit, are niste ticuri din burta si nu are pofta de mancare, e slabit dar nu tuseste, sa-i dau biseptol?

3 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Cel mai indicat lucru ar fi sa mergi cu el la medicul veterinar. Dacă e ceva grav ar trebui tratat din timp.

| GabyT10 a răspuns:

Te sfatuiesc sa-l duci la medic, nu toate medicamentele pentru oameni sunt bune pentru animale. Faptul ca nu mananca si are spasme abdominale nu inseamna ca a racit, cel mai bine este sa-l consulte un medic. Spasmele abdominale pot fi din cauza starii de voma, daca nu a mancat e ceva normal, important este sa ajungi cu el la medic sa vezi cauza lipsei poftei de mancare.Nu incerca sa-l tratezi fara sfatul unui medic, risti sa-i faci mai mult rau decat bine.Multa sanatate blanosului tau.

| niko23 explică:

Catelul s-a facut bine, vomita si avea dearie cu sange cred ca a avut parviroza, i am dat oxacilina ceai de menta, am crezut ca moare dar acum si-a revenit