| LoudLikeLove a întrebat:

Catelul meu a facut intai pe burtica apoi usor, usor pe tot corpul o iritatie si din loc in loc bubite care il mananca. Are cineva idee ce poate avea?

2 răspunsuri:
| BluishAngel a răspuns:

Hey happy
Poate fi din cauza alimentatiei necorespunzatoare. De exemplu,daca mananca foarte multa carne si oase,sau daca mananca alimente care nu sunt pentru catei ( cum ar fi dulciuri ) poate face o infectie care se manifesta prin bubite de genul. De asemenea, daca mananca ceva stricat, care nu i-a picat bine in rand repetat sau ceva la care e alergic, poate face o toxiinfectie alimentara, ca oamenii.
De obicei bubitele apar de la alimentatie, dar poate sa fie si ceva legat de piele (poate are paraziti).
Cel mai bine e sa mergi la un medic veterinar sa afli. El iti poate spune o cauza corecta si un tratament corespunzator. Eu doar am facut niste presupuneri pe baza celor auzite.
Mult succes happy :*

| pirij a răspuns:

Mergi la un medic veterinar cu el