| rindi a întrebat:

Catelusa mea se comporta foarte ciudat de cateva zile. sta pe un scaun langa soba, nu vrea sa mai iasa afara si sa-si paraseasca "cuibul", tremura, maraie cand te aproprii de scaunul ei, si-a pus o mingiuta de plastic sub burtica si sta pe ea toata ziua. are 5 anisori catelusa si stam la curte. cand ii dam drumul pe afara este supravegheata, totusi oare e posbil sa fie gestanta? sau a racit de aceea tremura si sta mereu la caldura? mai avem un caine de talie medie in curte, dar nu cred ca i-a putut face ceva ca ea e tare micuta( bichon). nici nu o putem duce la veterinar ca maraie si vrea sa ne muste pe toti cand ne apropiem de ea. ce i s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| MrBlue a răspuns:

E posbil sa fie gestanta, sau bolnava. http://www.animalutul.ro/......tanta/709/ Sper sa fie gestanta, decat bolnava. Catelele isi apara cuibul pentru ca acolo va naste. Poate nu poate sa nasca, de aceea tremura. Faza cu agresivitatea e de la gestantie.

| rindi explică (pentru MrBlue):

Multumesc pentru raspuns. m-am uitat la burtica ei si arata normal. daca avea puisori presupun ca se observa, nu?

| MrBlue a răspuns (pentru rindi):

Poate este bolnava.