| mara_9541 a întrebat:

Catelusa pichinez a iesit din curte fara sa stiu si s-a imperecheat cu un caine maidanez de talie mare. Poate muri la fatare sau nu poate duce gestatia pana la sfarsit? Ce ma sfatuiti, sunt ingrijorata.

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

1 lucru e cert. daca era de rasa nu va mai face pui de rasa niciodata

| AtateaConditii a răspuns (pentru JohnnyBi):

Pe bune? Nu stiam asta, de ce zici asta? Adica sangele maidanezului i se baga in sangele pichinezei?laughing sau cum... chiar pare ciudat asta.

| JohnnyBi a răspuns (pentru AtateaConditii):

Asta mi-a spus veterinarul. sa evit caucazianul meu sa aiba monte cu caini de alta rasa...

| AtateaConditii a răspuns:

Eh nu are de ce sa moara ca puii sunt mici. Nu am auzit caine sa moara din cauza puilor la fatare, asta se intampla numai la animalele mari cum ar fi vacile, caii si oamenii. Nu o sa moara stai calma, oricum ce ai putea face acum, sa faca avort?laughing

| Alicezzz a răspuns:

Nu se intampla draga nimic, doar ca o sa ai pui,, corciti,, nu or sa fie toti ca ea. Acum nu ai ce sa ii mai faci, astepti sa faca pui. Bafta!

| GabrielaIoana a răspuns:

Nu o sa moara. Pui tot mici sunt la nastere indiferent de rasa.

| kaliseei a răspuns:

Nu vreau sa par rea, dar uite asa apar cainii nedoriti, sunt aruncati pe strada si uite asa apar oameni care implementeaza legea lui Ionut! STERILIZATI-VA CAINII SI PISICILE OAMENI BUNI!
Du-te la veterinar, o poti steriliza si acum, chiar daca are puisori in ea.Ce vei face cu puii dupa asta? Cine crezi ca ti-i va lua? Sau ii vei da pe strada ca sa se inmulteasca si ei apoi...